Malostranské Starožitnictví s.r.o.

Michaela Katráková (soprán) - ŽIVOTOPIS

detail | cena: 0 Kč | 0 ks skladem | na dotaz
email: katrakova.michaela(at)seznam.cz

Michaela Katráková se narodila roku 1988 v Praze. Je českou sopranistkou, výraznou a talentovanou operní pěvkyní z mladé nastupující generace. Již dnes je sólistkou a hostem předních operních domů v České republice, Rusku, Holandsku, Belgii a Maltě.


*****

Roku 2004 nastoupila na Pražskou konzervatoř, kde si jí pro její mimořádný talent vybrala do své třídy profesorka Brigita Šulcová. Během svých studií byla Pražskou konzervatoří opakovaně vybírána k reprezentativním koncertům prezidentské kanceláře.


*****

Od roku 2008 Michaela Katráková pravidelně vystupuje v České republice i v zahraničí.


*****

Michaela Katráková již v době studií začala spolupracovat s předními českými i zahraničními dirigenty: Miloš Krejčí, Richard Hein, Enrico Dovico (Vídeň), Mika Ajshenholts (Švédsko), Heiko Mathias Förster, Walter Attanasi (Itálie), František Babický a další. Studium zakončila kladně přijatým absolventským koncertem v červnu 2011, jehož program sestával z širokého pásma celosvětově znamných árií. Mimojiné zazněla árie Pace, pace, mio Dio z opery Síla osudu, dále árie z opery Rusalka a naprostým překvapením byla bravurně ztvárněná árie Regnava nel silenzio z opery Lucia di Lammermoor. Odbornou porotou byla klasifikovaná jednoznačnou jedničkou.


*****

V září 2011 navštívila Michaela Katráková hudební ateliér dr. Jeleny Noskové a pana dirigenta Richarda Heina.


*****

Ve stejnou dobu se seznámila s národním umělcem Tatarstánu, Eduardem Treskinem, u kterého absolvovala pěvecké master class. Na základě těchto setkání byla pozvána Státní operou Tatarstánu v Kazani k nastudování role První dámy v Mozartově opeře Kouzelná flétna. V Kazani se úspěšně zúčastnila dirigentských i režijních zkoušek, které vyvrcholily úspěšným turné kazaňského souboru po Nizozemí a Belgii. Michaela Katráková, jako hostující sólistka, vystoupila na všech osmnácti zcela vyprodaných představeních. Turné proběhlo od 25. října do 15. listopadu roku 2011.


Zde se můžete podívat na krátkou ukázku z představení v Amsterdamu 5. listopadu 2011.


*****

26. listopadu 2011 proběhl večerní charitativní koncert "Art For Life", jehož hlavní hvězdou byla známá zpěvačka Bára Basiková. Na tuto akci byla pozvána jako nový operní objev i Michaela Katráková. Kromě dalších pěvců na koncertě vystoupil i tenor Miguelangelo Cavalcanti.


*****

Na podzim roku 2011 se Michaela Katráková stala ve svých 22 letech hostem Státní opery Praha. Ihned po návratu z předchozího úspěšného zahraničního turné se plně zapojila do příprav k realizaci opery Tři Pintové od Carla Maria von Webera. Ta byla nastudována souborem Státní opery Praha v režii Jiřího Nekvasila a pod vedením dirigentů Heiko Mathiase Förstera a Richarda Heina. Michaela Katráková byla obsazena do role Dony Clarissy a svou osobní premiéru na jevišti Státní opery Praha zažila 7. února 2012.


Michaela Katráková v roli Dony Clarissy z opery Tři Pintové. Státní opera Praha, 7. února 2012.


Zde se můžete podívat na krátkou ukázku z debutového vystoupení pěvkyně ve Státní opeře Praha.


*****

Na konci roku 2011 získala pozvání do libereckého divadla F.X. Šaldy k nastudování role Aničky ve známé Weberově opeře Čarostřelec. Nastudování se uskutečnilo pod vedením režiséra Wernera Pichlera a dirigenta Františka Babického. Liberecké představení se těšilo velké přízní diváků a Michaela Katráková zde poprvé zpívala na druhé premiéře 18. února 2012.


Michaela Katráková v roli Aničky z opery Čarostřelec. Liberecké divadlo F. X. Šaldy, 18. února 2012.


Zde se můžete podívat na krátkou ukázku z debutového vystoupení pěvkyně v libereckém divadle F. X. Šaldy.


*****

21. dubna 2012 vystoupila Michaela Katráková na koncertním představení slavné italské opery Tosca, které v pražském Rudolfinu představil italský dirigent Walter Attanasi.


*****

Během jara 2013 byla Michaela Katráková obsazena do role Violetty Valéry (soprán) v opeře La traviata. Premiérové představení proběhlo v Severočeském divadle v Ústí nad Labem 9. června 2013.


Zde se můžete podívat na ukázku z premiérového představení pěvkyně v ústeckém divadle.


*****

V létě 2013 se pěvkyně představila v roli Violetty Valéry na letním turné La traviata - Klasika pod hvězdami 2013. Na jevišti excelovala po boku světoznámého tenoristy Miroslava Dvorského.

Miroslav Dvorský (Alfréd) a Michaela Katráková (Violetta) těsně před představením na zámku Hluboká.


*****

Kromě sjednaných vystoupení v současnosti dále rozvíjí svůj mimořádný pěvecký talent a dochází na master class k vídeňským dirigentům a zkušeným hlasovým poradcům.


*****

Zajímavostí je, že se pěvkyně kromě operní tvorby pravidelně a úspěšně věnuje i jiné oblasti zpěvu: jazzu a swingu. Skladby tohoto žánru zařazuje jako přídavky na svých úspěšných a diváky stále oblíbenějších koncertech.

idname(2345)idname(2345)idname(2345)idname(2345)idname(2345)idname(2345)idname(2345)


Vyhledat:

Jazyk a měna:

česky [ Kč ] english [ € or $ ]
CNW:Counter
powered by: Netmilk.net