Malostranské Starožitnictví s.r.o.
zpět na: home

PŘIJÍMÁME NOVÉ objednávky na emise zlatých a stříbrných pamětních mincí ČNB pro období 2021 - 2025


Již 20 let jsme spolehlivými smluvními partnery ČNB pro odběr nově vydaných pamětních mincí. Objednat u nás můžete veškeré ZLATÉ i STŘÍBRNÉ mince - nyní od 2025.

NYNÍ LZE OBJEDNAT emise na rok 2025:


Pamětní zlaté mince 5.000 Kč Štramberk a 5.000 Kč Tábor.

Mince budou mít průměr 28 mm, hmotnost 15,55g a ryzost zlata 999.9/1000.

Mince bude vydána v běžné kvalitě (BK) a ve špičkové kvalitě (PROOF).

Limit nákladu: 15.000 kusů.

Datum vydání je stanoveno na květen 2025 a říjen 2025.Rovněž přijímáme objednávky na nejbližší emise stříbrných mincí ČNB:

500 Kč Letoun Albatros L-39 PP i BK. Předpokládané datum vydání: červen 2025

200 Kč Česká spořitelna PP i BK. Předpokládané datum vydání: únor 2025

200 Kč Věstonická Venuše PP i BK. Předpokládané datum vydání: červenec 2025

200 Kč Kronikář Kosmas PP i BK. Předpokládané datum vydání: říjen 2025

100 Kč Nejvyšší soud PP. Předpokládané datum vydání: březen 2025

100 Kč Kancelář prezidenta republiky PP. Předpokládané datum vydání: září 2025


Máme bezkonkurenční cenovou nabídku!

Mince v nominální hodnotě 100 Kč = CENA ČNB + 30 - 35 Kč fixní manipulační poplatek

Mince v nominální hodnotě 200 Kč = CENA ČNB + 30 - 35 Kč fixní manipulační poplatek

Mince v nominální hodnotě 500 Kč = CENA ČNB + 150 Kč fixní manipulační poplatek

Mince v nominální hodnotě 5.000 Kč = CENA ČNB + 450 Kč fixní manipulační poplatek

Mince v nominální hodnotě 10.000 Kč = CENA ČNB + 500 Kč manipulační fixní poplatek

Mince v nominální hodnotě obchodní mince 1 Dukát 2024 = CENA ČNB + 290 Kč fixní manipulační poplatek


Zálohy na storno poplatky:

Mince v nominální hodnotě 100 Kč = 50 Kč/kus

Mince v nominální hodnotě 200 Kč = 100 Kč/kus

Mince v nominální hodnotě 500 Kč = 250 Kč/kus

Mince v nominální hodnotě 5.000 Kč = 2500 Kč/kus

Mince v nominální hodnotě 10.000 Kč = 5000 Kč/kus

Mince v nominální hodnotě obchodní mince 1 Dukát 2024 = 1000 Kč/kus


OBJEDNÁVKY PŘIJÍMÁME emailem: mince@malostrantik.cz
Dotazy k mincím na tel.: 602 290 907

OBJEDNÁVKOVÝ LIST ZDE

1/ ZLATÉ A STŘÍBRNÉ MINCE

2/ POUZE ZLATÉ MINCE

3/ POUZE STŘÍBRNÉ MINCE

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY:


KOLIK MINCE Z ČNB STOJÍ?

Cenu pamětní mince vždy určuje bankovní rada ČNB podle průměrné světové ceny drahého kovu na burze v uplynulých dvou měsících. Aktuální cenu pamětní mince vždy ČNB sdělí na svých webových stránkách jeden týden před vydáním mince. K ceně ČNB si přidáváme manipulační poplatek 350 Kč za 1/2 uncovou minci a 450 Kč za 1 uncovou minci. Zlaté mince ČNB rovněž splňují zákonné parametry investičního zlata, proto je cena mince osvobozena od DPH.


PŘÍKLADY Z MINULÝCH LET.

Například uncová mince Vznik ČSR vyšla v roce 2018, v prodeji na objednávku od nás byla za 28.929 Kč a dnes se na trhu prodává i za 50.000 Kč, přičemž jen hodnota kovu stoupla na cenu kolem 44.000 Kč. A další příklad - půluncová mince Hrad Bezděz vyšla roku 2016 a stála 17.525 Kč. Dnes se na trhu prodává i za 35.000 Kč a jen na váhu kovu činí kolem 22.000 Kč. V minulosti se například velmi vydařila mince Papírny Velké Losiny z roku 2006. Ty stály v nákupu 3600 Kč a dnes jsou na trhu kolem 55.000 Kč. A například mince Rotunda ve Znojmě z roku 2001 stála v nákupu kolem 3000 Kč a dnes je na trhu až za 60.000 Kč. A podobných příkladů je více. V každé tématické sérii se vždy objeví mince, která se povede.


PROČ ODEBÍRAT MINCE OD NÁS?

Jsme dlouholetí a spolehliví smluvní partneři ČNB pro prodej sběratelského materiálu. Naším cílem je spokojený zákazník, se kterým chceme budovat dlouhodobý a stabilní vztah. Garantujeme vám, že to, co si objednáte, vždy dostanete. Ať se děje, co se děje. Například v minulosti se již na trhu stalo, že vydaná mince způsobila na trhu cenový poprask a ihned po vydání se začala prodávat mnohonásobně dráž než byla pořizovací cena. My jsme zůstali našim zákazníkům věrní a tyto populární mince distribuovali za cenu sjednanou dle našich podmínek - cena ČNB + nízký manipulační poplatek. Díky naší čestnosti jsme si zavázali stávající klienty a k tomu získali mnoho nových.


JAK ČASTO ČNB VYDÁVÁ PAMĚTNÍ MINCE?

V období 2021 - 2025 vydá ČNB ročně dvě zlaté mince o váze 1/2 unce. Roku 2021 vydá jednu 1 uncovou minci a k tomu ročně vydává 3 - 4 stříbrné pamětní mince. Ale je toho ještě trochu víc. Podrobný emisní plán je k prostudování na stránkách ČNB.


MUSÍM OBJEDNAT VŠECHNY MINCE, KTERÉ JSOU V EMISNÍM PLÁNU?

Nemusíte. Můžete si zvolit jen to, co chcete a navíc v průběhu emisního plánu můžete i odběr mincí zrušit. Systém ČNB funguje tak, že jeden "emisní" rok rozdělí na dvě poloviny - leden-červen a červenec-prosinec. Objednávky chce ovšem banka vědět 1 rok před vydáním. V praxi to funguje takto: Objednávky na první polovinu roku 2021 přijímá ČNB během června 2020. A objednávky na druhou polovinu roku 2021 bude banka přijímat během prosince 2020.

Z toho vyplývá, že objednávky se do banky posílají dvakrát za rok. A právě v tomto objednávkovém období můžete svou objednávku navýšit, snížit a nebo dokonce zrušit.


A JAK TO FUNGUJE U NÁS?

Máme pro vás připravený objednávkový list k odběru pamětních mincí ČNB, kde je podrobně vypsaný celý emisní plán pro toto období. Dle vašich požadavků odešleme do ČNB závaznou objednávku a až banka mince vydá, připravíme je u nás k vyzvednutí. Jakmile se objednávka do banky odešle, jedná se již o závaznou objednávku a musíme jí zaplatit a vyzvednout. Jakmile se objednávka odešle, nejde jí zrušit. Z tohoto důvodu vybíráme od zákazníků při podpisu smlouvy vratnou jistinu 2000 Kč. Jistina je za celou objednávku, nikoliv za každou minci zvlášť. Jedná se o symbolické potvrzení, že to s odběrem mincí myslíte vážně. Jistinu vrátíme v ceně poslední odebrané mince. Pokud se rozhodnete odběr ukončit v řádném objednávkovém období, za poslední odebranou mincí zaplatíte o 2000 Kč méně. Pokud neodeberete již objednané mince jistinu vám nevrátíme a dále už vám objednávat mince v ČNB nebudeme. Musíme totiž zaplatit bance penále 10% z každé neodebrané mince. Z důvodu vyšších částek u zlatých mincí také vyzýváme naše zákazníky týden před vydáním mince ke složení platby, abychom byli schopni objednávku vyzvednout. V případě objednávky stříbrných pamětních mincí tato opatření neplatí.


LÍBÍ SE VÁM NÁŠ PŘÍSTUP A BEZKONKURENČNÍ CENA?

Pak bude nejlepší, když se za námi přijdete podívat do prodejny na Malostranském náměstí nebo nás kontaktujete emailem či telefonicky. Rádi si s vámi o celé problematice investováno do zlata a starožitností promluvíme. Objednávky ale můžeme vyřídit i poštou.


PROČ INVESTOVAT DO ZLATÝCH MINCÍ ČNB?

Na světě existují dva druhy zlata. Fyzické zlato, které si můžete zakoupit naším prostřednictvím a papírové zlato, které si můžete koupit u investičního makléře na burze. Které se vám zdá lepší?

Fyzické zlato si lze nejčastěji pořídit v podobě zlatého slitku nebo zlaté mince. U slitku se jedná jen a čistě o cenu kovu, v podstatě je to surový tovární produkt. Naproti tomu má zlatá mince přidanou kulturní a společenskou hodnotu. Konkrétně pamětní zlaté mince ČNB jsou vydávané v tematických okruzích nebo u příležitosti významného výročí českých dějin. Vedle jisté investice do zlata má mince i sběratelský cenový potenciál. V každém tématickém okruhu se vždy objevila mince, která má okamžitý sběratelský cenový nástup.

ČNB vydává dva základní druhy zlatých mincí - 2x za rok 1/2 uncové a příležitostně 1 uncové. Banka také respektuje sběratelskou tradici a mince emituje ve dvojí kvalitě - ve vysoce leštěném provedení "PROOF" (tzv. špičková kvalita) a v matné verzi "BK" (tzv. běžná kvalita). Cenový rozdíl mezi oběma kvalitami je ale zanedbatelný - pouze 400 Kč. Navíc kvalita BK je vydávaná v řádově nižším nákladu, takže se do budoucna dá předpokládat, že těchto mincí bude nedostatek, což se odrazí ve sběratelské poptávce. Z tohoto důvodu doporučujeme odběr obou kvalit - PP i BK.


Za celý tým Malostranského Starožitnictví, Josef Katrák & Mgr. Ondřej KatrákVyhledat:

Jazyk a měna:

česky [ Kč ] english [ € or $ ]
CNW:Counter
powered by: Netmilk.net