Malostranské Starožitnictví s.r.o.
zpět na: home > Mince

Přijímáme NOVÉ objednávky na emise zlatých a stříbrných pamětních mincí ČNB pro období 2021 - 2025

detail | cena: 0 Kč | 0 ks skladem | na dotaz
OBJEDNÁVKY PŘIJÍMÁME emailem: malostranske.starozitnictvi@centrum.cz
Dotazy k mincím na tel.: 602 290 907
OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ KE STAŽENÍ ZDE.

KOLIK MINCE Z ČNB STOJÍ?

Cenu pamětní mince vždy určuje bankovní rada ČNB podle průměrné světové ceny drahého kovu na burze v uplynulých dvou měsících. Aktuální cenu pamětní mince vždy ČNB sdělí na svých webových stránkách jeden týden před vydáním mince. K ceně ČNB si přidáváme manipulační poplatek 350 Kč za 1/2 uncovou minci a 450 Kč za 1 uncovou minci. Zlaté mince ČNB rovněž splňují zákonné parametry investičního zlata, proto je cena mince osvobozena od DPH.

PŘÍKLADY Z MINULÝCH LET.

Například uncová mince Vznik ČSR vyšla v roce 2018, v prodeji na objednávku od nás byla za 28.929 Kč a dnes se na trhu prodává i za 50.000 Kč, přičemž jen hodnota kovu stoupla na cenu kolem 43.000 Kč. A další příklad - půluncová mince Hrad Bezděz vyšla roku 2016 a stála 17.525 Kč. Dnes se na trhu prodává i za 32.000 Kč a jen na váhu kovu činí kolem 21.500 Kč. V minulosti se například velmi vydařila mince Papírny Velké Losiny z roku 2006. Ty stály v nákupu 3600 Kč a dnes jsou na trhu kolem 55.000 Kč. A například mince Rotunda ve Znojmě z roku 2001 stála v nákupu kolem 3000 Kč a dnes je na trhu až za 60.000 Kč. A podobných příkladů je více. V každé tématické sérii se vždy objeví mince, která se povede.

PROČ ODEBÍRAT MINCE OD NÁS?

Jsme dlouholetí a spolehliví smluvní partneři ČNB pro prodej sběratelského materiálu. Naším cílem je spokojený zákazník, se kterým chceme budovat dlouhodobý a stabilní vztah. Garantujeme vám, že to, co si objednáte, vždy dostanete. Ať se děje, co se děje. Například v minulosti se již na trhu stalo, že vydaná mince způsobila na trhu cenový poprask a ihned po vydání se začala prodávat mnohonásobně dráž než byla pořizovací cena. My jsme zůstali našim zákazníkům věrní a tyto populární mince distribuovali za cenu sjednanou dle našich podmínek - cena ČNB + nízký manipulační poplatek. Díky naší čestnosti jsme si zavázali stávající klienty a k tomu získali mnoho nových.

JAK ČASTO ČNB VYDÁVÁ PAMĚTNÍ MINCE?

V období 2021 - 2025 vydá ČNB ročně dvě zlaté mince o váze 1/2 unce. Roku 2021 vydá jednu 1 uncovou minci a k tomu ročně vydává 3 - 4 stříbrné pamětní mince. Ale je toho ještě trochu víc. Podrobný emisní plán je k prostudování na stránkách ČNB.

MUSÍM OBJEDNAT VŠECHNY MINCE, KTERÉ JSOU V EMISNÍM PLÁNU?

Nemusíte. Můžete si zvolit jen to, co chcete a navíc v průběhu emisního plánu můžete i odběr mincí zrušit. Systém ČNB funguje tak, že jeden "emisní" rok rozdělí na dvě poloviny - leden-červen a červenec-prosinec. Objednávky chce ovšem banka vědět 1 rok před vydáním. V praxi to funguje takto: Objednávky na první polovinu roku 2021 přijímá ČNB během června 2020. A objednávky na druhou polovinu roku 2021 bude banka přijímat během prosince 2020.

Z toho vyplývá, že objednávky se do banky posílají dvakrát za rok. A právě v tomto objednávkovém období můžete svou objednávku navýšit, snížit a nebo dokonce zrušit.

A JAK TO FUNGUJE U NÁS?

Máme pro vás připravenou smlouvu o odběru pamětních mincí ČNB, kde je podrobně vypsaný celý emisní plán pro toto období. Dle vašich požadavků odešleme do ČNB závaznou objednávku a až banka mince vydá, připravíme je u nás k vyzvednutí. Jakmile se objednávka do banky odešle, jedná se již o závaznou objednávku a musíme jí zaplatit a vyzvednout. Jakmile se objednávka odešle, nejde jí zrušit. Z tohoto důvodu vybíráme od zákazníků při podpisu smlouvy vratnou jistinu 2000 Kč. Jistina je za celou objednávku, nikoliv za každou minci zvlášť. Jedná se o symbolické potvrzení, že to s odběrem mincí myslíte vážně. Jistinu vrátíme v ceně poslední odebrané mince. Pokud se rozhodnete odběr ukončit v řádném objednávkovém období, za poslední odebranou mincí zaplatíte o 2000 Kč méně. Pokud neodeberete již objednané mince jistinu vám nevrátíme a dále už vám objednávat mince v ČNB nebudeme. Musíme totiž zaplatit bance penále 10% z každé neodebrané mince. Z důvodu vyšších částek u zlatých mincí také vyzýváme naše zákazníky týden před vydáním mince ke složení platby, abychom byli schopni objednávku vyzvednout. V případě objednávky stříbrných pamětních mincí tato opatření neplatí.

LÍBÍ SE VÁM NÁŠ PŘÍSTUP A BEZKONKURENČNÍ CENA?

Pak bude nejlepší, když se za námi přijdete podívat do prodejny na Malostranském náměstí nebo nás kontaktujete emailem či telefonicky. Rádi si s vámi o celé problematice investováno do zlata a starožitností promluvíme. Objednávky ale můžeme vyřídit i poštou.

PROČ INVESTOVAT DO ZLATÝCH MINCÍ ČNB?

Na světě existují dva druhy zlata. Fyzické zlato, které si můžete zakoupit naším prostřednictvím a papírové zlato, které si můžete koupit u investičního makléře na burze. Které se vám zdá lepší?

Fyzické zlato si lze nejčastěji pořídit v podobě zlatého slitku nebo zlaté mince. U slitku se jedná jen a čistě o cenu kovu, v podstatě je to surový tovární produkt. Naproti tomu má zlatá mince přidanou kulturní a společenskou hodnotu. Konkrétně pamětní zlaté mince ČNB jsou vydávané v tematických okruzích nebo u příležitosti významného výročí českých dějin. Vedle jisté investice do zlata má mince i sběratelský cenový potenciál. V každém tématickém okruhu se vždy objevila mince, která má okamžitý sběratelský cenový nástup.

ČNB vydává dva základní druhy zlatých mincí - 2x za rok 1/2 uncové a příležitostně 1 uncové. Banka také respektuje sběratelskou tradici a mince emituje ve dvojí kvalitě - ve vysoce leštěném provedení "PROOF" (tzv. špičková kvalita) a v matné verzi "BK" (tzv. běžná kvalita). Cenový rozdíl mezi oběma kvalitami je ale zanedbatelný - pouze 400 Kč. Navíc kvalita BK je vydávaná v řádově nižším nákladu, takže se do budoucna dá předpokládat, že těchto mincí bude nedostatek, což se odrazí ve sběratelské poptávce. Z tohoto důvodu doporučujeme odběr obou kvalit - PP i BK.

Za celý tým Malostranského Starožitnictví, Josef Katrák & Mgr. Ondřej Katrák
idname(2625)


Vyhledat:

Jazyk a měna:

česky [ Kč ] english [ € or $ ]

Přihlášení:

Hlídané kategorie:

Hlídat tuto kategorii
CNW:Counter Google+
powered by: Netmilk.net